İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Politikamız
Kariyer Olanakları
Baran A.Ş'ye Başvuru

İnsan Kaynakları Politikamız

insan kaynakları

i) İşe Alım & Oryantasyon

Baran A.Ş.'nin başarısı; şirket vizyonu, misyonu ve değerlerini sürekli yaşatan ve sürdürülebilir kılan çalışanlarından gelir. Bu doğrultuda anlayışımıza paralel olarak, şirket bünyesinde oluşabilecek pozisyonlara en iyi ve en doğru adayların seçimi ve tüm başvuruda bulunan adaylara eşit fırsat sunabilmek bizim için önemlidir.

Doğru adayın, doğru yere yerleştirilmesinden sonra şirket adaptasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için şirket oryantasyonu ve teknik oryantasyon süreçleri başlıyor. Şirket oryantasyonu kapsamında işe yeni başlamış olan kişilerin departmanları detaylı bir şekilde tanımalarına olanak veriliyor.

ii) Eğitim & Gelişim Projeleri

Eğitim ve gelişim sürecinde yaklaşımımız, şirketin vizyonu ve iş hedeflerine paralel olarak, sürekli gelişim prensibi ile çalışan ve şirket performansının geliştirilmesini amaçlamaktadır.

Organizasyonun gereksinimleri doğrultusunda çalışanların mevcut ve gelecekteki gelişim ihtiyaçları planlanırken şirket içi kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılması da hedeflenmektedir.

İşe girişten itibaren kurumsal ve kişisel ihtiyaçlar dikkate alınarak; çalışanlar için farklı gelişim programları uygulanmaktadır.

iii) Performans Yönetimi

Baran A.Ş. organizasyonel başarının temelinde bireysel başarıların olduğuna inanmaktadır. Bu doğrultuda insan kaynağının en etkin şekilde yönetilerek geliştirilmesi için performans yönetim sistemi, 360 derece yetkinlik değerlendirme ve hedef performans kriterleri yöntemlerinden oluşmaktadır. Değerlendirme sonuçları, gelişim planlama, yetenek & kariyer yönetimi, ve ödül takdir süreçlerine yansımaktadır.

iv) Yetenek ve Kariyer Yönetimi

Organizasyonumuzu ileriye götürecek sahip olduğumuz yetenekleri geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Tüm çalışanların potansiyelleri doğrultusunda gelişim planları yapılır ve bu doğrultuda kariyerlerine yön verilir.